Časté Otázky a Odpovede

GPSlive softvér pracuje vo webovom rozhraní www.gpslive.sk. Používaním nášho softvéru budete môcť monitorovať stovky GPS zariadení, sledovať aktuálnu polohu v reálnom čase a tiež históriu 12 mesiacov spätne. K prístupu k dátam potrebuje každé GPS zariadenie predplatné.

Každý používateľ GPSLive má k dispozícii:

  • Monitorovanie zariadení (vozidiel, nákladu, osôb, zvierat, motocyklov, majetku) v reálnom čase.
  • Upozornenia na dôležité udalosti na mobilný telefón skrz notifikácie, email alebo SMS správu (opustenie vytýčenej zóny, prekročenie rýchlosti, prípadne pohyb alebo štartovanie vozidla).
  • Spotreba paliva, správanie vodiča, zvýšenie efektivity.
  • Generovanie informatívnych výkazov a správ.
  • Prístup k dátam a histórii s 12 mesačnou platnosťou.

Nie, k používaniu vášho účtu na počítači nepotrebujete žiaden dodatočný softvér. Jednoducho sa pripojíte cez webstránku GPSlive.sk a zadáte svoje prihlasovacie údaje.

Áno, v cene predplatného je aj možnosť stiahnutia mobilnej aplikácie GPSlive pre váš mobilný telefón. Naša aplikácia je kompatibilná pre všetky Android aj Apple mobilné telefóny a tablety. K stiahnutiu prosím použite nasledujúci link https://gpslive.sk/nas-system/gpslive-aplikacia/

Počet GPS sledovacích zariadení na vašom účte GPSlive je neobmedzený.

Predplatné pre vaše GPS sledovacie zariadenie môžete predĺžiť kedykoľvek priamo z vášho účtu. Kliknite na “Možnosti” a vyberte zo zoznamu zariadení to, ktoré chcete aktivovať alebo predĺžiť. Vyberte dobu na akú ho chcete aktivovať a vašu platbu môžete priamo uhradiť.

Upozornenia a notifikácie na Nabíjanie, Stav batérie, Pohyb, Pripojenie k zdroju napätia alebo napríklad Vibrácie – to všetko nájdete prednastavené vo vašom účte. Vo vašej mobilnej aplikácii môžete tieto upozornenia kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť.

Voliteľné SMS kredity môžete používať ako dodatočné upozornenia na všetky druhy udalostí, ktoré budú zaslané na vami zvolené telefónne číslo. SMS kredity môžete použiť aj na zaslanie príkazov pre zmenu nastavení vášho GPS zariadenia – napríklad upravenie frekvencie zasialania lokalizačných bodov, prípadne blokovanie štartovania alebo reset zariadenia.

Nie, všetky potrebné nastavenia a konfigurácie pre motorové vozidlá budú pripravené našimi technikmi pred odoslaním zásielky. Vaše GPS zariadenie bude pripravené k užívaniu na vašom účte GPSlive hneď ako bude pripojené k zdroju napätia.

Z bezpečnostných dôvodov má každý účet na GPSlive k dispozícii 150 e-mailov mesačne.

Odporúčania o umiestnení zariadenia vo vašom vozidle nájdete v našom sprievodcovi GPSlive.

Väčšina GPS zariadení je nami konfigurovaná tak, aby pri nečinnosti, keď sú vozidlá zaparkované šetrili batériu samotného vozidla. To dosiahneme vypnutím GPS modulu pri nečinnosti dlhšej ako 10 minút. V tomto takzvanom “sleep” móde bude zariadenie zobrazené so statusom offline. Akýkoľvek pohyb vozidla spôsobí, že lokátor automaticky zapne GPS modul a začne odosielať polohové dáta každých 15 sekúnd.

has been added to the cart. Nákupný košík