Buďte ako Bond: Sledovacie zariadenie nielen pre špiónov

Každý, kto videl aspoň jeden film o legendárnom agentovi 007, si spomenie predovšetkým na jeho technologické vychytávky. Fascinujúce gadgety na špionáž, odplašenie či zneškodnenie nepriateľa, boli vždy schované v na pohľad nenápadnom predmete. A takto podobne fungujú aj GPS lokátory.

Nemusíte byť Pierce Brosnan či Daniel Craig aby ste si aspoň na chvíľu vyskúšali rolu špióna. Vďaka sledovaciemu zariadeniu si tento pocit môžete vychutnávať neobmedzene. Kým väčšina vynálezov vo filmoch o slávnom agentovi boli zväčša fikciou a utópiou, sledovanie vášho automobilu pomocou lokalizačného systému je dostupnou realitou.

O krok vpred pred nepriateľom

Vo vašom prípade zrejme nepôjde o nájomného vraha, ruskú mafiu ani drogový kartel, no neznamená to, že váš potenciálny nepriateľ neexistuje. Nikdy neviete, kto striehne na vaše auto a kedy sa môže dostať do nesprávnych rúk. Ak vlastníte luxusné vozidlo s výnimočnou (nielen finančnou) hodnotou, nad investíciou do sledovacieho zariadenia by ste nemali dvakrát rozmýšľať. Prémiová značka je totiž magnetom pre organizované gangy zlodejov.

Bezkľúčové Krádeže Automobilov

Neznamená to však, že ak ste majiteľom priemerného auta, nemáte sa čoho obávať. Znamená to len, že váš nepriateľ vyzerá inak a má inú oblasť záujmov. Neberie bohatým, ale nenápadným majiteľom nenápadných áut. Podľa štatistík Policajného zboru SR z roku 2020 patrili medzi 5 najkradnutejších značiek áut Škoda, Volkswagen, Audi, Fiat a Peugeot. Až za nimi sa nachádzali prémiovejšie mená, ako sú BMW či Mercedes.

Pozitívom je, že kriminalita spojená s krádežami áut klesá. Môže za to lepšia cenová dostupnosť vozidiel, či už nových alebo ojazdených, či dostupnosť bankových a nebankových produktov na kúpu vozidla. V objasňovaní krádeží, ktorej úspešnosť v poslednom roku vzrástla, zase pomáhajú skupiny na sociálnych sieťach, ako HAKA, ale aj vývoj bezpečnostných technológií, ako sú napríklad GPS lokátory.

O krok vpred pred nepriateľom

Hnuteľný majetok pod kontrolou

Dnes už je na trhu množstvo technológií na ochranu proti krádeži. Niektoré priamo bránia vstupu zlodeja do vozidla či jeho naštartovaniu, iné sú napojené na policajnú kontrolu. Základná výbava proti krádeži by sa však okrem imobilizéru či alarmu nemala zaobísť bez kvalitného GPS monitoringu. Vďaka nemu sa stanete špiónom pripraveným na každého, kto by si brúsil zuby na váš majetok.

Inteligentný sledovací systém GPSLive vám umožní mať nepretržitý prehľad o tom, kde sa vaše auto nachádza. Jeho polohu môžete sledovať 24/7 v reálnom čase vďaka GPS lokalizátoru napojenému na sledovací systém a prehľadnej mobilnej aplikácii GPSLive vo vašom smartfóne. Môžete sa tak skutočne cítiť ako agent a sledovať, kde sa vaše auto nachádza, napríklad aj v prípade, že ho používa iný člen rodiny.

Vozidiel Geografické zóny

V aplikácii si môžete vytvárať vlastné geografické zóny – akési virtuálne bariéry, či už okolo vášho domu, pracoviska či iného miesta, kde sa často zdržiavate. Pri najmenšom prekročení týchto zón dostanete notifikáciu. V prípade odcudzenia vozidla tak môžete reagovať okamžite a nestrácate cenné minúty času. Môžete si tiež nastaviť zvýšenú ochranu počas noci. Nehovoriac o tom, že lokátor vám pomôže aj v prípade, že len zabudnete, kde ste svojho tátoša zaparkovali – napríklad v nákupnom centre, kde je naozaj ľahké ho stratiť.

Ak má vaše auto pre vás citovú či hmotnú hodnotu, prinesie vám GPS lokátor príjemný a nikdy nekončiaci pocit kontroly a dohľadu nad vaším majetkom.