Zákazníci, ktorí sa rozhodli investovať do kúpy a prevádzky GPS monitorovacieho zariadenia, tak urobili väčšinou z dôvodu možnosti okamžitej kontroly svojho firemného či súkromného vozidla. Chcú vedieť odkontrolovať polohu svojich vozidiel, a to aj prostredníctvom mobilného telefónu. Funkcia, ktorá ich obvykle najviac zaujíma je generovanie elektronickej knihy jázd, použiteľnej na daňové účely. Ďalej sledovanie rozsiahlych výkazov, ktoré napovedia o správaní sa vodiča za volantom, ako aj využívanie funkcii napomáhajúcich k virtuálnemu či elektronickému zabezpečeniu vozidla. Špičkové GPS monitorovacie zariadenie však toho dokáže oveľa viac, ako si mnohí zákazníci myslia.

Na jeseň v roku 2021 sme dostali od mestského podniku NOVOVITAL Nové Zámky zaujímavý dopyt

Mesto zainvestovalo do kúpy novučičkej techniky v podobe multifunkčných, kompaktných vozidiel slúžiacich na celoročnú údržbu miestnych komunikácii a chodníkov. Ich prvotný záujem bol sledovať polohu vozidiel v reálnom čase a ušetriť si robotu s vypisovaním knihy jázd ručne. My v GPSLIVE sme zašli ešte o trochu ďalej a vytiahli sme eso z rukáva. Namiesto samoinštalačného zariadenia, ktoré by ich pôvodné požiadavky hravo splnilo, sme mestu odporučili jedno z našich pokrokových riešení. Odporučili sme im GPS lokátor DB1, ktorý využíva najnovšiu technológiu v oblasti GPS monitoringu. GPS lokalizátor DB1 ponúka napríklad možnosť blokovania motora vozidla na diaľku, ako aj identifikovať vodiča za volantom.

Kompletný prehľad správania sa vodiča za volantom

Vedúci flotily má teraz okrem sledovania polohy v reálnom čase možnosť v prehľadnej forme odsledovať aj to, kedy a na akom úseku boli kefy na zametacom vozidle aktívne. Alternatívne na odhŕňacom vozidle sledovať polohu a čas skutočného odhŕňania, či posýpania miestnych komunikácií. Táto technológia mu umožní efektívnejšie odkontrolovať vykonávanie rozvrhnutých prác a zmysluplnejšie naplánovať budúce trasy. V konečnom dôsledku sa to nevyhnutne prejaví aj na úspore prevádzkových nákladov. Zamedzí sa tak dvojitej robote, ako aj ,,neúmyselne vynechaným miestam “.

Stávajú sa prípady, kedy sa občania sťažujú na nedobre odvedenú prácu pri odhŕňaní, posypávaní či zametaní povrchov. Nedajbože dôjde k zraneniu na zľadovatenom alebo šmykľavom povrchu. Pre obdobné prípady dokáže mesto prostredníctvom riešenia od GPSLIVE hodnoverne preukázať vykonávanie pracovnej činnosti na ľubovoľnom mieste a čase.

Rovnako obsluha pracovného stroja už nič nezatají a vedúci flotily má o všetkom dokonalý prehľad.

Veľmi nás teší, že Novovital Nové Zámky je spoločnosťou, ktorá sa rozhodla investovať do použitia moderných technológii v záujme uľahčenia a optimalizácie vykonávania údržby a tým pádom kvalitnejšie poslúžiť najdôležitejšiemu zákazníkovi – občanovi mesta.

Ak by ste aj vy mali záujem o profesionálne GPS zariadenie, ktoré by Vám uľahčilo vypisovanie knihy jázd a vďaka ktorému by ste mali presný prehľad o vašich vozidlách, prezrite si našu ponuku GPS monitorovacích zariadení, alebo nás v prípade potreby neváhajte kontaktovať a my vám pripravíme riešenie na mieru.