GPS Monitoring Pre Luxusné a Športové Autá

Ľudia si často myslia, že drahé autá sú chránené množstvom bezpečnostných technológií, a preto je takmer nemožné ich ukradnúť. Bohužiaľ, práve luxusné značky sú lákadlom pre niektorých zlodejov, ktorých často nezastavia ani moderné technológie.

Faktom však zostáva, že v prvej päťke najkradnutejších značiek áut v EÚ sú Volkswagen, Audi a BMW. Luxusné značky, ako sú Mercedes, BMW, Ferrari, Porsche, Range Rover, Bentley, Aston Martin, Lamborghini či Rolls Royce, ponúkajú luxus a komfort v kombinácii s vysokým výkonom a ich cena odzrkadľuje jedinečný dizajn a kvalitu. Ako symbol blahobytu a statusu sú vybavené systémami a prvkami na zvýšenie kvality života a pohodlia ich majiteľov, ako sú bezkľúčové otváranie, inteligentné snímače či detekovanie prekážok.

Range Rover GPS Tracker

GPS monitorovanie pre Range Rover, Bentley a Aston Martin

Organizované zločinecké skupiny sa zvyčajne zameriavajú na drahé značky podľa špecifického dopytu na exportných trhoch. V priebehu 24 hodín sú schopní premiestniť vaše auto do niektorej zámorskej krajiny tak, že ho už v živote nenájdete. Šikovný zlodej prichádza dobre pripravený. Má presný plán a nástroje, ktoré využívajú zraniteľnosť moderných vozidiel napr. s bezkľúčovým vstupom. Pomocou inteligentných zariadení zlodej dokáže imitovať rádiové signály kľúča, ľahko prenikne do vášho auta a v priebehu pár minút s ním unikne.

Veľké množstvo krádeží luxusných áut prináša isté ponaučenie. Nech je auto akokoľvek drahé, neobsahuje bezpečnostné prvky, ktoré by dokázali zastavili technicky zdatných zlodejov. Majitelia však môžu na ochranu svojich miláčikov využiť ďalšie prídavné ochranné prvky, ktoré pomôžu už v prípade krádeže alebo pokusu o krádež. Z množstva dostupných bezpečnostných riešení patrí medzi najefektívnejšie lokalizačné zariadenie od Rewire Security.

Luxusné autá síce sú vybavené systémom ochrany, ale ten potrebuje iba rádiový signál kľúča, ktorý zlodeji dokážu ľahko zneužiť a ukradnúť tak takmer každé auto drahšie ako VW Polo. Na trhu sú zariadenia, ktoré bránia kopírovaniu signálu, ako napr. Faradayov vak, no monitorovacie zariadenie GPSLive ponúka ešte ďalší stupeň ochrany. Automatická diaľková imobilizácia bráni naštartovaniu auta bez identifikačných prvkov majiteľa. Vaše vozidlo je tak chránené pred manipuláciou nepovolanými osobami a krádežou.

Softvér A Aplikácia Na Sledovanie GPS

GPS monitorovací systém – zľavy na poistnom pre luxusné značky

Ako sa dá logicky predpokladať, poistenie luxusných vozidiel je drahšie ako pri priemerných značkách. Sú považované za rizikové a cena variuje v závislosti od značky a modelu. Práve monitorovacie zariadenia GPSLive môžu pomôcť znížiť cenu vášho poistenia, pretože rizikovosť znižujú. Do vášho vozidla sú nainštalované našimi certifikovanými odborníkmi a po dokončení vám vystavíme certifikát ako doklad, ktorý vám môže ušetriť značný obnos peňazí za vaše ročné poistenie.

Čo vám GPSLive prinesie?

Nepretržité upozorňovanie na udalosti: Pohyb, manipulácia, štartovanie, identifikácia šoféra a mnohé ďalšie upozornenia, ktoré okamžite informujú o neautorizovanom pohybe alebo pokuse o vniknutie do vášho vozidla.

Geo-ochranné zóny: Aj luxusné autá často zostávajú zaparkované na nechránených miestach, akými sú príjazdové cesty, firemné parkoviská či mestské chodníky. Vďaka funkcii ochranných geografických zón dokážete vytvárať akési virtuálne oplotenie okolo týchto miest. Pri každom vstupe či výstupe z tejto zóny dostanete okamžitú notifikáciu. Ak ste napríklad väčšinu dňa v práci, môžete zostať pokojný, pretože o svojom aute máte neustály prehľad a môžete sa sústrediť na iné činnosti.

Mapové značky: Na digitálnej mape môžete umiestniť špeciálne značky a nastaviť si upozornenia v prípade, že sa nachádzate v ich blízkosti – môže to byť napríklad vaša kancelária, čerpacia stanica či najbližšia nemocnica. Monitorovací softvér vás potom dokáže jednoducho navigovať k týmto miestam.

Servisné pripomienky: V živote je často náročné ustriehnuť všetky povinnosti, napríklaf pripomienky na pravidelný servis automobilu. Monitorovací softvér GPSLive vás o nadchádzajúcich servisných prehliadkach či daňových povinnostiach včas informuje, a vy tak nemusíte držať v hlave žiadne termíny.

Záver

Ak ste majiteľom luxusného vozidla prestížnej značky, mali by ste si byť vedomý možných hrozieb. Neznamená to však, že proti zlodejom nemáte žiadnu obranu. Lokalizačně systémy sa postarajú o neustálu ochranu vášho auta pred všetkými druhmi krádeží a vlámaní, vrátane tých bezkľúčových, a budú vás informovať o všetkých dôležitých udalostiach. S nainštalovanou viacnásobnou GPS monitorovacou ochranou bude vaše luxusné auto chránené ako nikdy predtým a zaistí vám pokoj na duši. So správnymi nástrojmi a skúseným tímom dohliadajúcim na váš majetok môžete jazdiť bez obáv.